مؤسسه زبان های خارجی ملل *** با ملل در زمان سفر کنید ### کسی که دو زبان میداند، دو نفر است **** زبان جدید = دنیای جدید و زندگی نو ### کسانی که در انتظار زمان نشسته اند، آنرا از دست خواهند داد *** من بسیار به شانس و اقبال عقیده دارم و متوجه شده ام هر چه بیشتر تلاش کنم ، بیشتر شانس می آورم . ### موفقیت حاصل یک در صد استعداد و نود و نه درصد پشتکار است.توماس ادیسون *** آدم ها فقط در یک چیز مشترکند "متفاوت بودن" *** موفقیت مجموعه ای از تلاشهای کوچک روزانه است

شعبه 1: 34403993

شعبه 2: 34404521

FaEn

آموزشگاه زبان در کرج (1)

آموزشگاه زبان در کرج

بهترین آموزشگاه ها آن هایی است که در فضایی آموزشی و کاملا صمیمی با جدیدترین متد های تدریس به تدریس و آموزش زبان به هنرجویان بپردازند. در آموزشگاه ملل (یکی از بهترین آموزشگاه زبان در کرج)  ما مفتخریم که با فضایی صمیمی و با کادری مجرب طی ترم های مختلف به زبان آموزان آموزش داده و آن ها را در زبان و ترم مورد نظر به بهترین ها تبدیل کنیم. در آموزشگاه ملل تمامي سعي ما بر اين است که کادري مجرب و با سابقه با بهترين روش هاي تدريس را دور هم جمع کنيم تا بتوانيم بهترين ها را براي آموزش خود انتخاب کنيم.

در این مقاله به نکاتی درباره ی روش های فراگیری لغات می پردازیم.

به خاطر سپردن لغت های یک زبان خارجی می تواند یکی از بخش های خسته کننده در فراگیری زبان باشد. خوشبختانه روش های مختلفی برای سرعت بخشیدن و نیز لذت بخش کردن آن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

Flash cards:

استفاده از کارت های نمایش سریعترین روش برای مرور لغاتی است که نیاز به تکرار دارند. این روش بسیار مؤثر و در عین حال کم هزینه است. روش کار بدین صورت است که یک دسته کارت مقوایی، در اندازه ای که در جیب جا شوند، تهیه می کنید ، در یک روی آن لغت انگلیسی را می نویسید و در سمت دیگر معنی آن را به فارسی وارد می کنید. همانطور که کارت ها را مرور می کنید، لغت ها را به دو دسته تقسیم می کنید: آن هایی که معنی آن را فورا به به خاطر می آورید و آن هایی که به راحتی نمی توانید معنی آن را به خاطر آورید. به مرور لغت هایی که هنوز به آن ها تسلط پیدا نکرده اید آنقدر ادامه می دهید تا اینکه مطمئن شوید آن ها را به خوبی یاد گرفته اید.

دفتر لغت:

سعی کنید حتما یک دفتر لغت مناسب تهیه کنید و هر موقع که به لغت جدیدی برخوردید آن را در دفترتان یادداشت کنید. فقط به نوشتن لغت و معنی آن اکتفا نکنید. بعضی از مواردی که می توانید در دفترتان ثبت کنید عبارت اند از: توضیح انگلیسی ، معنی لغت، مترادف، متضاد ها ،تصاویر ، جملات نمونه (به انگلیسی)،علائم فونتیک، نوع کلمه (اسم ، فعل و ...) نکات گرامری (قابل شمارش ، غیر قابل شمارش و ...)کلمات هم خانواده و کار های جالب تری هم می توانید انجام دهید: مثلا می توانید خودتان با لغت جدید یک جمله بسازید و یادداشت کنید و یا صفحاتی را به موضوعات خاصی اختصاص دهید: مثلا حیوانات ، رنگ ها و شکل ها ،پول ، مسافرت ، غذا ها و میوه ها و ...

تصویر سازی ذهنی :

در این روش شما یک لغت انگلیسی را با یک لغت فارسی که تلفظ یا املای مشابهی دارد، به نحوی مرتبط می کنید که الزاما از لحاظ معنایی باهم ارتباطی ندارند.

تکرار ، تکرار و تکرار ! :

مطالعات نشان می دهد احتمال فراگیری لغاتی که بیش از 8 بار به هنگام مطالعه متن های  مختلف دیده می شوند ، بسیار بیشتر از لغاتی است که کمتر تکرار شده اند. همچنین زبان شناسان به اتفاق معتقدند که تکرار لغات با صدای بلند به حفظ کردن آن ها کمک زیادی می کند. بنابراین گاهی همین تکرار کردن ساده حافظه شما را برای بخاطر سپردن لغات دشوار یاری می کند . در ضمن توصیه می شود که جمله کاملی را که لغت مورد نظر را در خود دارد ، از بر کنید و یا چند بار با صدای بلند تکرار نمایید.

مطالعه آزاد: 

شما می توانید دایره لغات خود را با مطالعه آزاد افزایش دهید، اگرچه بسیاری از زبان شناسان ادعا می کنند که در ابتدا باید بین 3000 تا 5000 لغت و هم خانواده های آن را فرابگیریم تا این توانایی را پیدا کنیم که معنی دقیق لغات را با توجه به متن آن پیدا کنیم. پس تا آنجا که می توانید وقت آزاد خود را برای مطالعه متن های انگلیسی اختصاص دهید. وقتی به لغت جدیدی بر می خورید ، ابتدا سعی کنید معنی آن را از روی بقیه متن حدس بزنید و سپس با مراجعه به دیکشنری معنی دقیق آن را پیدا کنید.

سخن آخر اینکه  هیچکدام از روش های فراگیری لغات زبان کامل نیستند و هرکدام نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند. بهترین راه این است که این روش ها را باهم تلفیق کنید.

آموزشگاه زبان در کرج به بسیاری از مشکلات زبان شما راهکارهایی نوین ارائه می دهد.

 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

Phone شماره تماس واحد خانم ها : 34403993-34419014

                 شماره تماس واحد آقایان : 34404521-34405021

Mobمدیریت:  09126609479

Addressشعبه خانم ها و آقایان : کرج، سه راه گوهردشت، نبش کوچه ده متری انقلاب