مؤسسه زبان های خارجی ملل *** با ملل در زمان سفر کنید ### کسی که دو زبان میداند، دو نفر است **** زبان جدید = دنیای جدید و زندگی نو ### کسانی که در انتظار زمان نشسته اند، آنرا از دست خواهند داد *** من بسیار به شانس و اقبال عقیده دارم و متوجه شده ام هر چه بیشتر تلاش کنم ، بیشتر شانس می آورم . ### موفقیت حاصل یک در صد استعداد و نود و نه درصد پشتکار است.توماس ادیسون *** آدم ها فقط در یک چیز مشترکند "متفاوت بودن" *** موفقیت مجموعه ای از تلاشهای کوچک روزانه است

شعبه 1: 34403993

شعبه 2: 34404521

FaEn

یادگیری زبان در کمترین زمان

یادگیری زبان در کمترین زمان

به گفته بسياري از زبان شناسان، زبان يک مهارت است که براي يادگيري آن و همچنین آموزش زبان بايد تمرين زيادي کرد. از آن جا که فرآيند يادگيري زبان بسيار کند است، اين تمرين بايد متناوب ، مستمر و طولاني باشد در غير اين صورت اثر بخشي آن کم مي شود. در نتيجه به سراغ هر روش برای یادگیری زبان که مي رويد، اين نکته را در نظر بگيريد.

شما تعیین می‌کنید که مدت‌ زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است:

بزرگ‌ترین عامل در سرعت یادگیری زبان انگلیسی خودتان هستید. به‌هرحال می‌شود که یک یا دو ماه با شدت بسیار زیادی زبان انگلیسی بخوانید و از آزمون آیلتس یا تافل سربلند بیرون بیایید. اما آیا هدف از یادگیری زبان انگلیسی تنها در موفقیت در امتحانات خلاصه می‌شود؟ هر چه زودتر یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید. زیرا هر چه زودتر این کار را شروع کنید زودتر به زبان انگلیسی مسلط می‌شوید.

یادگیری زبان انگلیسی به دو شاخه تقسیم میشود : ورودی (Input) و خروجی (Output) . ورودی شامل خواندن و گوش کردن می شود درحالی که خروجی شامل نوشتن وصحبت کردن است. واضح است که برای داشتن خروجی خوب باید ورودی خوبی داشت. به یک کودک نگاه کنید که چگونه قبل از تکلم خوب گوش می کند و دیگران را زیر نظر می گیرد. ما بزرگسالان همچون کودکان نباید منتظر باشیم که قدرت تکلم را کسب کنیم پس به همین علت زودتر می توانیم به مکالمه زبان مسلط شویم ولی با ورودی خوب می توانیم خروجی بهتری داشته باشیم. با بهتر خواندن می توانیم بهتر نوشتن را بدست آوریم. هر چه بیشتر بخوانیم ، بنویسیم و گوش کنیم می توانیم بهتر صحبت کنیم.

چگونه زبان را در کوتاه مدت یاد بگیریم؟

1-ذهن خود را كاملا آماده كنيد  :

بايد با قدرت تجسم، خود را در شرايطي ببينيد كه گويي كاملا به زبان مورد نظر تسلط داريد. با چشم ذهن، خود را در حال مكالمه با زبان مورد نظر ببينيد.

شرايط را بپذيريد و قبول كنيد كه در حين يادگيري زبان جديد با سختي‌ هايي مواجه خواهيد شد.  هدف‌گذاري كنيد و كاملا مطمئن باشيد كه در كمتر از شش ماه به راحتي به زبان مورد نظر مسلط خواهيد شد. تغيير باور‌هاي غلط اولين قدم براي يادگيري يك زبان جديد مي‌باشد و همان‌طور كه مي‌دانيد هميشه اولين قدم مهم ترين قدم مي‌باشد.

2-حروف الفباي زبان مورد نظر را ياد بگيريد :

بعد از مشخص شدن هدف شما بايد فورا سراغ يادگيري حروف الفباي زبان مورد نظر بروید. اين كار بين يک تا سه روز نبايد وقت بگيرد. بهترين روش يادگيري الفباي يك زبان جديد اين مي‌باشد كه اول خود شكل الفبا را ياد بگيريد بعد سراغ مفهوم آن حرف برويد.

 در مرحله‌ي آخر سراغ تلفظ هر حرف برويد. مرحله به مرحله پيش برويد تا كارتان بهتر پيش برود و در ذهن‌تان بهتر ثبت‌ شود. اگر گوگل را جستجو كنيد منابع رايگان يادگيري حروف الفباي‌ هر زباني را خواهيد يافت.

3-از فلش‌كارت‌هاي هوشمند استفاده كنيد :

بهترين راه يادگيري لغات و اصطلاحات، استفاده از فلش‌كارت‌ مي‌باشد. در ضمن فقط يادگيري لغات اصلا كاربردي نمي‌باشد. بهتر است لغات را در اصطلاحات يا جملات كوتاه و ساده ياد بگيريد كه ذهن شما با ساختار زبان مورد نظر نيز بيشتر آشنا شود. ولي به ياد داشته باشيد كه در هر نوبت بيش از يك لغت در يك كارت فلش كارت‌ها قرار نگيرد.

4-اول گوش بدهيد بعد صحبت كنيد :

مانند نوزادان كه يک سال اول زندگي را صرف گوش‌دادن مي‌كنند و بعد شروع به صحبت، شما نيز براي مکالمه به زبان مورد نظر به خود زمان داده و عجله نكنيد. 

5-خود را در زبان مورد نظر غوطه ‌ور كنيد :

اگر واقعا و از تمام وجود خواهان يادگيري سريع يك زبان جديد در حد مكالمه ‌زبان به صورت شيوا هستيد پس بايد اين اشتياق در تمام زندگي شما نمايان باشد. زبان كامپيوتر، مرورگر اينترنت و حتي گوشي خود را به زبان مورد نظر تغيير دهيد. فيلم زبان اصلي و بدون زيرنويس تماشا كنيد و آهنگ گوش كنيد.

6-براي يادگيري اولويت قائل شويد

7-استفاده از سايت هاي خبري:

يکي از روش هاي يادگيري سريع زبان استفاد از سايت هاي خبري است،فرد به موضوع مورد علاقه خود متصل مي شود و در صورتي که سايت متعلق به شبکه تلويزيوني يا راديويي هم باشد، زبان آموز مي تواند ضمن داشتن متن خبر صداي گوينده را هم بشنود.

دراين روش ريتم جملات و کلمات بعد از يک مدتي تکراري و در نتيجه آسان تر خواهد شد. البته اين روش کاملي براي آموزش زبان نيست ولي مکمل خوبي براي يادگيري محسوب مي شود.

با شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ملل موفقیت خود را در یادگیری زبان تضمین نمائید.

 
 

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

Phone شماره تماس واحد خانم ها : 34403993-34419014

                 شماره تماس واحد آقایان : 34404521-34405021

Mobمدیریت:  09126609479

Addressشعبه خانم ها و آقایان : کرج، سه راه گوهردشت، نبش کوچه ده متری انقلاب